تاج: سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا ثابت ماند

00945191
مهدی تاج در نشست خبری گفت: می‌خواهم امروز چند موضوع مهم را بیان کنم. اول بحث سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیاست. در این زمینه در غرب آسیا و در اجلاس کنفدراسیون فوتبال آسیا بحث کردیم.

به گزارش تسنیم، وی ادامه داد: ما مکلف هستیم مسائلی را که AFC می‌گوید را رعایت کنیم. نمی‌توانیم به اینکه یکی دو روزنامه بهترین لیگ را اعلام کرده ما هم به آن استناد کنیم. تا زماین که خود AFC چیزی را رسمی اعلام نکند مسئله قابل قبول نیست.

رئیس سازمان لیگ برتر تصریح کرد: کره جنوبی بر اساس استانداردهای قبلی، کیفیت برنامه‌ریزی، شاخصه‌هایی چون زمین، داوری و … که ۱۱ مورد می‌شود بیشترین امتیاز را کسب کرده و اخیرا هم در بخش فنی امتیاز خوبی گرفته است. در دوره قبلی ما با ۹۰۵ امتیاز در رده دوم قرار داشتیم اما در مرحله جدید کره جنوبی با ۹۵٫۲۱، عربستان با ۸۷٫۳ و ایران هم با امتیاز ۸۳٫۱۵۳ رتبه‌های اول تا سوم آسیا را دارند.

رئیس سازمان لیگ برتر تصریح کرد: کره جنوبی بر اساس استانداردهای قبلی، کیفیت برنامه‌ریزی، شاخصه‌هایی چون زمین، داوری و … که ۱۱ مورد می‌شود بیشترین امتیاز را کسب کرده و اخیرا هم در بخش فنی امتیاز خوبی گرفته است. در دوره قبلی ما با ۹۰۵ امتیاز در رده دوم قرار داشتیم اما در مرحله جدید کره جنوبی با ۹۵٫۲۱، عربستان با ۸۷٫۳ و ایران هم با امتیاز ۸۳٫۱۵۳ رتبه‌های اول تا سوم آسیا را دارند. ژاپن هم با امتیاز ۸۰٫۶۵ از رتبه اول به رتبه چهارم نزول داشته است. بعد از ژاپن کشورهایی مانند ازبکستان، استرالیا و امارات با فاصله در رده‌های بعدی قرار دارند.

تاج درباره سهمیه کشورمان در مسابقات فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: کشورمان با سهمیه ۱+۳ در این مسابقات می‌کند. پرسپولیس، تراکتورسازی و فولاد ۳ سهمیه قطعی ما در این مسابقات هستند و نفت تهران هم باید در پلی‌آف شرکت کند. البته AFC تبلیغات دور زمین بازی اول نفت در لیگ قهرمانان آسیا را به خود ما واگذار کرده است. خوشبختانه سهمیه ما همین ۱+۳ ماند اما اگر نتایجمان ضعیف باشد حتما کاهش می‌یابد. همانطور که اگر فصل گذشته باشگاه‌های ما تا یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بالا می‌آمدند ما کشور دوم می‌شدیم و اگر به فینال می‌رفتیم اول می‌شدیم.

وی افزود: کنفدراسیون فوتبال آسیا دیگر از بحث امکانات و جایگاه ویژه گذشته و به سمت نتایج رفته است به این ترتیب ما هم باید به هر ۴ نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا کمک کنیم تا نتایج خوبی بگیرند به همین دلیل تصمیماتی مثل در اختیار گرفتن بازیکن قرضی و … را برای آنها اعمال خواهیم کرد تا در آسیا با قدرت حضور داشته باشیم.

رئیس سازمان لیگ برتر در خصوص رتبه‌بندی تیم‌های باشگاهی کشورمان در آسیا گفت: استقلال سوم، سپاهان ششم، ذوب‌آهن یازدهم، پرسپولیس سی و سوم، مس کرمان چهل و نهم، تراکتورسازی تبریز شصت و دوم و صبای قم شصت و هفتمین تیم‌های باشگاهی آسیا هستند.

تاج خاطرنشان کرد: طبق اعلام AFC قرعه کشی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا روز ۲۰ آذر در محل کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار می‌شود و تیم‌ها حریفان خود را می‌شناسند تا بتوانند برنامه‌ریزی کنند. پیشنهاد کشورهای غرب آسیا این است که لیگ قهرمانان در مهر و آبان آغاز شود و هر چند این پیشنهاد را نیز قبلا ارائه داده بودیم ولی بعضی از کشورها در جلسه‌ای نهایی از آن دفاع نکردند. این بار اما همه با هم تفاهم کردیم تا بازی‌های غرب آسیا از مهر و آبان آغاز شود چرا که اکنون غرب و شرق آسیا از هم جدا شده و کشورهای شرق آسیا می‌توانند مسابقات خود را از بهمن‌ماه شروع کنند اگر این مسئله تایید شود آن وقت مشکلات گذشته تیم ملی رفع خواهد شد.

وی درباره سهمیه قاره آسیا در جام جهانی گفت: پیش از این ژاپن پیشنهاد داده بود برای جام جهانی همه کشورها در آسیا با هم بازی نکنند و دو سهمیه برای غرب آسیا باشد و دو سهمیه برای شرق آسیا که این یعنی تیم‌هایی مانند ژاپن و کره بدون دغدغه به جام جهانی صعود کنند. این به ضرر ما بود و خوشبختانه این پیشنهاد با مخالفت روبرو شد. این پیشنهاد با رای ۷ به ۹ رد شد.

رئیس سازمان لیگ تصریح کرد: در مورد لیگ برتر باید بگویم که لیگ ما در آسیا سوم است و باید کارهای جدی برای لیگ انجام دهیم. با توجه به اینکه لیگ ما نیاز به کیفی‌سازی داشت سال گذشته به کمک رسانه‌ها به این نتیجه رسیدیم که لیگ را جوان کنیم. میانگین سنی تیم استقلال فصل گذشته ۲۹٫۸ بود اما امسال به ۲۶٫۲ رسید، میانگین سنی استقلال خوزستان سال گذشته ۲۷٫۱ و امسال به ۲۵٫۴ است. پرسپولیس میانگین سنی تیمش ۲۸٫۲ بود اما در حال حاضر به ۲۶٫۲ رسیده است، میانگین سنی تراکتورسازی تبریز به ۲۵٫۱، ذوب‌آهن از۲۹٫۱ به ۲۴٫۱، صبا از ۲۷٫۱ به ۲۵٫۱، فولاد خوزستان از ۲۶٫۲ به ۲۴٫۲، ملوان از ۲۶٫۶ به ۲۴٫۷ رسیده است. در مجموع میانگین سنی لیگ به نسبت فصل گذشته ۲ سال و ۶ ماه کم شده که به نظرم فوق‌العاده است.

تاج در ادامه با اشاره به میانگین آماری فصل گذشته لیگ برتر با امسال عنوان کرد: بازیکنان مسن فصل گذشته لیگ برتر به لیگ یک رفتند و بازیکنان با کیفیت پایین‌تر نیز لیگ‌های پایین‌تر رفته‌اند. میزان اخراجی‌های ما تا پایان هفته دهم در فصل گذشته ۱۷ اخراجی بود اما امسال به ۱۲ اخراجی رسید. میزان گل‌های زده تا پایان هفته دهم ۱۸ گل بود اما امسال به ۲۲ گل رسید. در مجموع تعداد گل‌های زده امسال افزایش داشته است. اگر بتوانیم جوان‌گرایی را ادامه دهیم میزان دوندگی نیز بهتر خواهد شد.

وی افزود: در مورد سیستم صدور مجوز حرفه‌ای آیین‌نامه ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ باشگاه‌ها را به کلاس‌های توجیهی دعوت کردیم تا مدارکشان را به موقع برای ارسال به AFC آماده کنند. در حال حاضر تیم‌های فوتبال نفت مسجد سلیمان و پدیده مشکلاتی برای تکمیل مدارکشان دارند که در حال رفع آنها هستند اما در حال حاضر مدارکشان کامل نیست. امیدوارم ۱۵،۱۶ تیم باشگاه‌های ما مجوز حرفه‌ای بگیرند. اگر آن باشگاهی که بهتر است اسمش را ببرم نتواند مجوز حرفه‌ای را بگیرد از لیگ برتر حذف می‌شود.

به گزارش تسنیم، تاج با بیان اینکه مشکل اصلی لیگ ما زیرساختارها است، گفت: قطر و عربستان به این مسئله توجه کرده‌اند و شاهد رشد فوتبال آنها در رده‌بندی AFC بودیم به همین دلیل امیدوارم بتوانیم از ۴ نماینده خود برای موفقیت در لیگ قهرمانان آسیا حمایت کنیم و به خاطر همین است که به آن باشگاه تذکر می‌دهم که دنبال مجوز حرفه‌ای برود و بداند در این بحث جدی هستیم. ما اصراری برای زیاد شدن تیم‌های خود در لیگ نداریم در لیگ دسته سوم ۶۰ تیم شرکت دارند که در ۵ گروه ۱۲ تیمی تقسیم‌بندی شده‌اند. لیگ دسته دوم نیز با ۴۰ تیم آغاز می‌شود که این هم زیاد است. در بانوان نیز ما بسیار جدی هستیم و احتمال دارد لیگ بانوان به جای ۱۲ تیم با ۱۰ تیم آغاز شود.

تاج با اشاره به وضعیت آکادمی تیم‌های لیگ برتری گفت: بحث آکادمی را برای باشگاه‌ها با جدیت پیگیری می‌کنیم دوستان ما در آلمان تحقیق کرده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که کشور آلمان در فوریه سال ۲۰۰۱ اقدام به تاسیس سیستم مدرک‌گیری آکادمی و به همه باشگاه‌ها اعلام کرد که حتما دنبال این کار را بگیرند وگرنه از لیگ کنار گذاشته می‌شوند. اکنون ۱۰ سال از آن تاریخ می‌گذرد و باید بگویم از ۵۲۵ بازیکن شاغل در بوندس لیگا ۲۷۵ بازیکن از آکادمی مشغول بازی کردن هستند. این اتفاق باید در کشور ما هم رخ دهد.

وی افزود: در بحث صیانت از لیگ کمیته اخلاق در فدراسیون فوتبال تشکیل شد و همه اعضای آن قاضی هستند و اطلاعات کاملی دارند. بحث‌هایی چون منشور اخلاقی و سایر مسائل زیر نظر آن کمیته است و سازمان لیگ دیگر مسئولیتی ندارد اما کمیته صیانت کمیته‌ای است که مدیریتش فرق می‌کند. وظیفه این کمیته جلوگیری از تخلفاتی است که برگزاری مسابقات را به خطر می‌اندازد و هدف آن واکنش نشان دادن به شرط‌بندی و تبانی است.

رئیس سازمان لیگ تصریح کرد: AFC اعلام کرده که بدون کمک و برنامه‌ریزی نهادهای هیچ کشوری نمی‌توان با این پدیده شوم مبارزه کرد در همه کشورها دپارتمانی در این زمینه در نظر گرفته شده و همچنین AFC نیز با پلیس اینترپل برای مبارزه با این پدیده شوم قرارداد همکاری امضا کرده تا به هیچ عنوان شاهد شرط‌بندی نباشیم. خوشبختانه در ایران این مسئله کمتر است و بیشتر در شرق آسیا این مسئله اتفاق می‌افتد.

تاج ادامه داد: ممکن است در لیگ ما شرط‌بندی وجود داشته باشد اما در نتایج تاثیری ندارد. ما باید آموزش‌های لازم را بدهیم که شاهد شرط‌بندی نباشیم و سازمان‌های نظارتی هم این مسئله را دنبال کنند. شرط‌بندی خلاف است و ما با آن برخورد می‌کنیم. بحث پیش‌بینی حد و مرزی دارد اما گاهی شرط‌بندی صورت می‌گیرد که ممکن است در نتایج تاثیر بگذارد. در کره و ژاپن وضعیت بدی در این خصوص بوجود آمده و باید با این مسئله برخورد شود. مسلما کمیته صیانت اگر بحثی در مورد شرط‌بندی وجود داشته باشد به آن ورود می‌کند.

وی در خصوص بحث اسپانسر لیگ گفت: در بحث اسپانسر خوشبختانه مشکلی نداریم و کیفیت تبلیغات هم بسیار خوب شده، اسپانسر تا امروز ۱۳ میلیارد تومان پرداخت کرده و ضمانت بانکی هم از آنها گرفتیم. پولی که اسپانسر امسال به ما پرداخت کرد از پول سال گذشته بسیار بیشتر بود و ما هم باید باقیمانده طلبمان را بگیریم. باز هم تاکید می‌کنم که هیچ مشکلی بابت اسپانسر وجود ندارد.

تاج درباره تغییراتی که در برنامه لیگ صورت گرفته است گفت: خوشبختانه برای فصل جاری یک برنامه کامل و یک ساله را اعلام کردیم که این اتفاق قبلا رخ نمی‌داد. این برنامه با صحبتی که با کی‌روش داشتیم طرح شد و ما هم ملزم به اجرای آن هستیم. مسئله خوب دیگر این است که ما فقط چند تغییر کوچک در برنامه امسال داشتیم. یکی از آنها هفته چهارم و بازی استقلال و سایپا بود که با درخواست استقلال زمان آن را تغییر دادیم. هفته ششم هم بازی استقلال و گسترش فولاد را به درخواست صدا و سیما و به خاطر برگزاری مسابقات جهانی کشتی تغییر دادیم. در نهایت ۶ ساعت و ۲ ورزشگاه تغییر پیدا کردند. در مورد ورزشگاه‌ها هم یکی به علت خرابی چمن ورزشگاه غدیر و دیگری هم به علت تغییر مدیریت ورزشگاه اکباتان بوده است.

رئیس سازمان لیگ اضافه کرد: به همه باشگاه‌ها نامه زدیم و گفتیم که هیچ دلیلی را برای تغییر در برنامه لیگ نمی‌پذیریم چون تا هفته آخر ساعت و برنامه تمام بازی‌ها را اعلام کردیم و هر باشگاه می‌تواند برنامه‌ریزی کاملی انجام بدهد و در این باره بهانه‌ای وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا درباره بازیکنانی که کارت معافیتشان دچار مشکل است در جلسه هیئت رئیسه سازمان لیگ تصمیمی گرفته شده عنوان کرد: در بحث سربازها در ماده ۷۴ قانون کمیته انضباطی آمده جعل مدرک به معنای این است که مدارک مورد نظر از منشاء قانونی نباشد اما مدارکی که مرجع و منشاء آن، آن را صادر کرده خود همان مرجع هم می‌تواند با ارائه گواهی آن را باطل کند اما این نوع مدارک جعلی محسوب نمی‌شود و فقط با ارائه مستندات جدید مدارک قبلی باطل می‌شود. منشاء مدارک معافی نیروی انتظامی بوده است.

رئیس سازمان لیگ ادامه داد: ما جلسات زیادی را با نیروی انتظامی برگزار و چگونگی صدور کارت‌های معافی را بررسی کردیم. تعداد از اسامی اعلام شده و ما این مسئله را به کمیته بین‌الملل سازمان لیگ اعلام کردیم که کارت معافی برخی‌ها ابطال شده و محرومیت آنها از حضور در مسابقات مطابق با قوانین فیفا است. قوانین فیفا می‌گویند چنانچه بازیکنی دچار محرومیت شود نمی‌تواند به تیم دیگری منتقل شود و بازی کند چون محرومیت متعلق به خود بازیکن بوده و با رفتن به یک تیم دیگر از بین نمی‌رود.

تاج تصریح کرد: کمیته انضباطی برای این افراد محرومیتی را در نظر گرفته اما مسلما هیچ باشگاهی تخلف نکرده، مدیر باشگاهی مقصر نیست و هیچ باشگاهی نمی‌تواند متخلف باشد به خاطر همین نباید باشگاه‌ها ضرر کنند. به همین دلیل هفته آینده آیین‌نامه‌ای را در سازمان لیگ تصویب می‌کنیم که در آن به باشگاه‌هایی که در این خصوص متضرر شده‌اند کمک شود چون ایرادی به باشگاه‌ها وارد نیست. به خاطر همین به این دست از باشگاه‌ها پیشنهاد می‌دهیم اگر در رده‌های پایه خود فعالیت دارند از بازیکنان پایه خودشان استفاده کنند. متاسفانه در کشور کمتر باشگاهی سراغ داریم که یک بازیکن را از نونهالی تا بزرگسالی مورد حمایت خود قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: در ایران چند تیم نظامی بیشتر نداریم و ظرفیت هم کم است. به خاطر همین تصمیم داریم به باشگاه‌های متضرر این امکان را بدهیم تا بتوانند از بازیکنان خودشان استفاده کنند. خوشبختانه فولاد خوزستان در این بخش آکادمی پویایی دارد و در همین فصل هم توانسته ۱۱ بازیکن را به چرخه لیگ برتر وارد کند. ما قبلا از نظام وظیفه درخواست کرده بودیم تا نیم فصل نام بازیکنی را اعلام نکند اما در مورد ماهینی و حمودی این اتفاق رخ داد در شرایطی که قرار شد از این به بعد تا نیم‌فصل نام بازیکنی اعلام نشود. در مورد این دو بازیکن هم باید بگویم که جرمشان جعل نیست اما چون خودشان از این مسئله خبر داشتند با محرومیت روبرو خواهند شد. باز هم باید تاکید کنم نظام وظیفه نمی‌تواند برای این بازیکنان محرومیت فوتبالی در نظر بگیرد و فقط کمیته انضباطی می‌تواند محرومیت فوتبالی را اعلام کند.

رئیس سازمان لیگ در پاسخ به این سوال که سازمان لیگ با باشگاه‌هایی که سقف بودجه را رعایت نکرده‌اند چه برخوردی می‌کند و آیا این باشگاه‌ها از فصل نقل‌وانتقالات محروم می‌شوند اظهار داشت: امسال سازمان لیگ کار خوب و دشواری را در مورد سقف بودجه انجام داد. سخت به این دلیل که باشگاه‌ها هزینه‌های زیادی دارند و می‌دانیم درآمدزایی آنچنانی هم ندارد. همین باشگاه‌ها بدهی‌های سنگینی را هم دارند که کار را مشکل‌تر می‌کرد به خاطر همین به تمام باشگاه‌های لیگ برتری اعلام کردیم که باید سقف بودجه خود را اعلام کنند. حتی کمیته صدور مجوز حرفه‌ای هم به ما گفت که سقف بودجه باشگاه‌ها برای صادر شدن پروانه حرفه‌ای باید معلوم شود. همین مسئله باعث شد هزینه‌ها به شدت کاهش پیدا کند.

تاج ادامه داد: باشگاه‌های پرسپولیس، استقلال، سپاهان و پیکان دچار تخلفاتی شدند اما سازمان لیگ از ۱۲ باشگاه دیگر به خاطر رعایت سقف بودجه تشکر کرد. ما از این ۴ باشگاه توضیح خواستیم که چطور هزینه‌هایشان زیاد شده است. در این بین توضیحات باشگاه‌ پیکان کاملا قبول بود و توضیحات پرسپولیس هم در خصوص سقف بودجه نیز قابل قبول است. ما به باشگاه استقلال اعلام کردیم که هزینه‌هایشان بالا بوده و اکنون آنها دنبال اصلاح این مسئله هستند. باشگاه سپاهان در این مورد دیر جواب ما را داد اما اکنون جواب خوبی به ما داده و راجع به قرارداد بازیکنانی مانند عقیلی و خلعتبری صحبت کرده و حتی گفته به برخی از بازیکنان پول نداده است. سپاهانی‌ها مدعی شده‌اند اگر خلاف ادعایشان ثابت شود هر جریمه‌ای را می‌پذیرند.

وی تصریح کرد: قرارداد شجاع خلیل‌زاده، هادی عقیلی، محمدرضا خلعتبری، عبدالله کرمی و زلاتکو کرانچار مورد اعتراض ما بود که آنها توضیحات لازم را دادند ضمن اینکه سازمان بازرسی کشور نیز همین سوال را از باشگاه سپاهان انجام داد. امسال کاهش هزینه داشتیم اما بدون اغماض توضیحات را از باشگاه‌های فوق خواسته‌ایم اگر تلاش شد که باشگاه‌ها خصوصی شوند دیگر سقفی در نظر نمی‌گیریم و هر چقدر خواستند می‌توانند هزینه کنند. تنها باید راست بگویند و راستی‌آزمایی شوند.

وی در ادامه نشست خود در خصوص حق پخش تلویزیونی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه بهتر نیست این مسئله به مقام معظم رهبری ارجاع داده شود، عنوان کرد: شأن مقام معظم رهبری اجل از این موارد است. در این مسئله شورای امنیت ملی وارد شده است. این موضوع برای یک بار که شده باید حل شود. خوشبختانه در جلسه روز گذشته شورای امنیت کشور در خصوص حق پخش تلویزیونی سال های گذشته و همچنین آینده به فرمولی رسیدیم که مشکل را حل کند.

رئیس سازمان لیگ ادامه داد: پیشنهاد ما این بود که یک شرکتی ایجاد کنیم تا حق پخش میان ما و صدا و سیما به صورت مساوی تقسیم شود. این پیشنهاد را برای سال آینده پذیرفتند اما برای امسال ما یک عدد دادیم و آنها (صدا و سیما) نیز یک عدد دادند. قرار شد تقدس‌نژاد در این زمینه با ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما صحبت کند. یک عدد نیز شورای امنیت پیشنهاد داد که این عدد بین عدد پیشنهادی ما و صدا و سیما بود و قرار شد با ضرغامی صحبت شود. همچنین وزیر ورزش و جوانان نیز قرار شد با ضرغامی صحبت کرده و اگر توافق میان دو طرف صورت نگرفت این مسئله به هیئت دولت برود تا در آنجا تصمیم‌گیری شود.

تاج خاطر نشان کرد: همه فوتبال را به عنوان مدیر هزینه می‌شناسند اما اگر حقوق حق و پخش رعایت شود دیگر مدیران ما مدیر هزینه نیستند. در فوتبال مشکلات مالی بسیار زیاد است و تعدادی از باشگاه‌های ما مشکلات مالی جدی دارند.

وی در خصوص کارت معافیت جعلی برخی از بازیکنان و همچنین وضعیت حسین ماهینی و علی حمودی گفت: قرار نبود نظام وظیفه تا پایان نیم‌فصل نام این دو بازیکن را اعلام کند اما نام آنها اعلام شد. بحث ما این است که وقتی تخلفی صورت می‌گیرد بازیکن با فرد دیگری تفاوتی ندارد اما در عین حال قرار نبود نام متخلفان تا نیم فصل اعلام شود تا لیگ تحت تاثیر قرار نگیرد. نام این بازیکنان اعلام شده و آنها محروم هستند و باشگاه‌ها می‌توانند به جای این بازیکنان، نفرات دیگری جذب کنند.

رئیس سازمان لیگ در مورد اینکه آیا این بازیکنان می‌توانند به باشگاه نظامی بپیوندند پاسخ داد: وقتی بازیکن تخلف کرده است متخلف نامیده می‌شود بنابراین نمی‌تواند به باشگاه دیگری برود و باید محرومیتش را طی کند اما پس از طی کردن محرومیتش می‌تواند به تیم‌های نظامی بپیوندد. آنچه در آیین‌نامه انضباطی آمده محرومیت می‌تواند بین ۲ تا ۴ ماه باشد و باشگاه‌ها نمی‌توانند در این مدت از این بازیکن استفاده کنند. باشگاه شاید از تخلف بازیکن خبر نداشته اما خود بازیکن از تخلفش خبر داشته است.

تاج درباره اعتراض امیر قلعه‌نویی به تعطیلی ۵۱ روزه لیگ برتر گفت: ضمن احترامی که برای قلعه‌نویی قائلم باید بگویم که اگر سوالات در زمان خودش مطرح شود بهتر است. برنامه لیگ پیش از این اعلام شده بود و اگر اعتراضی است باید گفته شود اما بحث ۵۱ روز نیست بلکه ۵۲ روز است. بازی‌های جام ملت‌های آسیا ۲۳ روز طول می‌کشد و در جریان آن تمام کشورهای شرکت کننده در این مسابقات نمی‌توانند لیگ را برگزار کرده و همه لیگ‌ها تعطیل هستند. ۱۴ روز پیش از آغاز این رقابت‌ها تعطیل است که همه کشورها این ۱۴ روز را دارند، ۴ روز را نیز باید برای مسیر رفت و برگشت در نظر بگیریم چون ما به قطر نمی‌رویم بلکه به استرالیا سفر می‌کنیم. مجموع این روزها ۴۱ روز می‌شود که اجتناب‌ناپذیر است.

وی ادامه داد: ما روزهای فیفا از ۹ تا ۱۶ شهریور را از کارلوس کی‌روش گرفتیم و به جای آن روزهای ۲۲ تا ۳۰ آذر را به تیم ملی دادیم. همیشه در زمان سرمربیگری کی‌روش محکم بوده و مواقعی که حتی علیه ما اطلاعیه داده می‌شد پای حرفمان می‌ایستادیم.

رئیس سازمان لیگ در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه تا چه زمانی باید برای موفقیت تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا صبر کرد، گفت: ما باید همه کار انجام دهیم تا ۴ تیم حاضر در لیگ قهرمانان آسیا تقویت شوند این حق را به تیم‌های استقلال، سپاهان، فولاد خوزستان می‌دهیم که به خاطر تیم ملی به آنها فشار آوردیم. در مجموع سال گذشته به باشگا‌ه‌ها فشار آوردیم اما امسال این فشار را نداریم.

تاج گفت: تلاش می‌کنیم که باشگاه‌ها بتوانند بازیکن قرضی جذب کنند. توجه کنید که ما با تیم‌های قطری بازی نمی‌کنیم بلکه با بازیکنان گرانقیمت آنها بازی می‌کنیم. امیدواریم نتایج امسال بهتر سال گذشته باشد چرا که ممکن است سهمیه کامل را در آسیا از دست بدهیم. از نظر برگزاری مسابقات و ورزشکار امتیاز داریم و تنها از نظر مسائل باشگاهی عقب هستیم.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه