روایت مسعود مرادی از بازگشت محسن قهرمانی و دلسردی داوران/مظفری‌زاده دیگری تمایلی به بازگشت به داوری ندارد

کارشناس داوری کشورمان گفت: به خاطر اتفاقات حاشیه ای که برای قهرمانی رخ داد برخی از داوران کشور دلسرد شده اند.

te595e46

مسعود مرادی در گفت و گو با نامه نیوز در خصوص حضور دو داور ایرانی در جام جهانی گفت: حضور فغانی و کامرانی فر در جام جهانی نشانگر این موضوع است که داوری ما در جهان اعتبار دارد هرچند که این دو در لیست ذخیره ها هستند اما همین حضور در لیست ذخیره ها نیز موجب ایجاد انگیزه در داوران داخلی می شود و باعث پیشرفت داوری کشورمان خواهد شد. امیدوارم با حضور این دو داور در جام جهانی نگرش جامعه ی فوتبال نسبت به جامعه ی داوری تغییر کند.

وی ادامه داد: متاسفاته در آسیا فقط دو داور در لیست الیت داریم و شاید همین موضوع موجب شد که ما حضور پررنگ تری در جام جهانی نداشته باشیم. در حال حاضر در کشور های آسیایی سن داورانی که در لیست بین المللی قرار می گیرند ۲۶-۲۷ سال است و ما نیز باید به این سمت حرکت کنیم. آقای فغانی نیز که در جام جهانی حاضر خواهد بود از سنین پایین شروع کرده است و چند سالی هم می شود که در لیست داوران بین المللی قرار دارد. امیدوارم مسئولین فدراسیون با آینده نگری طوری برنامه ریزی کنند که در آینده داوران جوانتری داشته باشیم که این داوران بتوانند سالها در سطح اول داوری جهان حضور داشته باشند.

مرادی با اشاره به بازگشت محسن قهرمانی به میادین داوری در فصل اینده اظهار داشت: مدت محرومیت قهرمانی تمام شده ولی این خود قهرمانی است که باید در خصوص بازگشتش تصمیم بگیرد. با توجه اتفاقات حاشیه ای که در فصل گذشته رخ داد بسیاری از داوران ما دلسرد شده اند در واقع کناره گیری مظفری زاده و ترکی نیز بیانگر این موضوع است.

مرادی ادامه داد: اکنون داوری ما شرایط خوبی ندارد و خلا داورانی همچون ترکی و مظفری زاده کاملا احساس می شود البته مظفری زاده اعلام کرده که دیگر تمایلی به بازگشت به داوری ندارد اما در خصوص آقای ترکی امیدوارم شرایط به گونه ای رقم بخورد که این داور خوب کشورمان به عرصه ی داوری بازگردد.

وی در پایان گفت و گوی خود با نامه نیوز در خصوص بازی های تیم ملی ایران در جام جهانی گفت: امیدوارم تیم ملی حتی اگر نتیجه ی خوبی کسب نکرد بازی های زیبایی به نمایش بگذارد زیرا مردم ایران فوتبال را به خوبی درک می کنند. نباید از تیم ملی توقع صعود داشته باشیم اما همین که بازی های زیبایی به نمایش بگذاریم رضایت بخش است.

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه