ست کردن لباس به سبک آنا نعمتی

آنا نعمتی یکی از بازیگران خوش لباس سینمای ایران است که در هر موقعیت و مکانی، متناسب با آن ظاهر می شود. این بار رازهای شیک پوشی آنا نعمتی را بررسی کرده ایم.

رازهای شیک پوشی آنا نعمتی

ورود آنا نعمتی به دنیای بازیگری به 20 سال پیش برمی‌گردد اما برخلاف درخشش اغلب بازیگران در جوانی، او در دهه 30 زندگی‌اش موفقیت‌های حرفه‌ای بیشتری به دست آورد و حالا پای ثابت محافل سینمایی است و اتفاقا با تن‌پوش‌هایی در این جمع‌ها حاضر می‌شود که مورد توجه دوربین‌ها و خبرنگاران قرار می‌گیرد.

اما در این انتخاب‌ها او تنها نیست؛ آنا نعمتی تاکید دارد از دانش و سلیقه طراحان لباس برای خوش‌پوشی کمک بگیرد. در مراسمی مثل جشن حافظ، او حتی از یک آرایشگر حرفه‌ای کمک گرفته بود تا حضورش در این مراسم هیچ کم و کاستی نداشته باشد.

 

طراحان مورد علاقه آنا نعمتی

طراحان مورد علاقه آنا نعمتی

رسیدن به این نتیجه که آنا نعمتی رابطه خوبی با مجموعه‌ای از طراحان لباس دارد، کار سختی نیست. او هر بار در مراسمی حاضر می‌شود، بعد از آن با گذاشتن عکسی در صفحه شخصی‌اش، از طراح لباسش نام می‌برد و از همراهی‌ای که این طراح در انتخاب ست لباسش داشته، تشکر می‌کند.

سایه موسوی و زیما مزون از طراحانی هستند که همکاری نزدیکی با این بازیگر دارند و طراحی‌های آنها روی مانتو، مورد پسند آناست. سایه موسوی طراحی است که به صورت محدودتر با طراحی مدل‌های لوکس توجه آنا را به خود جلب کرده است. زیما مزون چند خط تولید شامل مانتوهای رویال و روزانه دارد تا بتواند پاسخگوی سلیقه‌های مختلف از جمله آنا نعمتی باشد.

 

 

مانتوهای تکه دوزی شده آنا نعمتی

مانتوهای تکه دوزی شده آنا نعمتی

آنا نعمتی مصمم است که انتخاب لباس‌هایش بر اساس موقعیت باشد؛ به همین دلیل در برنامه‌های رسمی‌تر مثل جشن حافظ یا جشنواره فیلم فجر با مانتوهایی ظاهر می‌شود که فرم رسمی‌تری دارند و روی آنها کار دست انجام شده یا با اضافه کردن تکه‌دوزی‌هایی، تبدیل به یک لباس فاخر شده‌اند. او حتی در چنین مراسمی از کیف‌های دستی کوچک، مناسب مراسم شب استفاده می‌کند تا رسمی بودن ست او زیر سوال نرود؛ درست مثل انتخابی که ستارگان شناخته‌شده سینما در سراسر دنیا دارند.

هیچ بازیگری با یک کیف بزرگ رودستی، روی فرش قرمز اسکار حاضر نمی‌شود. از سوی دیگر در سایر موقعیت‌ها می‌توان او را با مانتوهای راحت‌تری که تزئینات کمتری دارند، دید. در این شرایط سراغ کیف‌هایی می‌رود که با نام « توت» شناخته می‌شوند. این کیف‌ها فضای بیشتری برای قرار دادن وسایل ریز و درشت دارند و دو دسته نه‌چندان بلند روی آنها نصب شده که به راحتی روی دست قابل استفاده هستند. این تفکیکی که آنا نعمتی در انتخاب آکسسواری لباسش دارد، نشانی از آداب‌دانی اوست. تلاش برای پوشیدن لباس متناسب با موقعیت و فضا نشان می‌دهد او آداب رفتار اجتماعی را به خوبی بلد است.

 

روسری یا شال، آنا نعمتی کدام را انتخاب می کند؟

روسری یا شال، آنا نعمتی کدام را انتخاب می کند؟

آنا همان‌طور که دو سبک لباس پوشیدن را برای موقعیت‌های رسمی و غیررسمی خودش انتخاب کرده، سرپوشش را هم در موقعیت‌های مختلف متفاوت کرده است. او در موقعیت‌های رسمی از روسری استفاده می‌کند و اغلب آن را به جای گره‌زدن زیر گردن، دور گردن می‌پیچد و در موقعیت‌های غیررسمی از شال استفاده می‌کند.

این انتخاب‌ها هم درست است؛ به‌خصوص که او به هماهنگی رنگ‌ها در ستش فکر می‌کند اما واقعیت این است که شال با فرم صورت او هماهنگی بیشتری دارد. روسری باعث می‌شود کشیدگی صورتش بیشتر جلوه کند. همان‌طور که آرایش‌ محو و کم‌رنگ زیبایی بیشتری به چهره این بازیگر می‌بخشد، آرایش سنگین باعث مصنوعی شدن چهره‌اش می‌شود.

 

 

پوشش های آنا نعمتی در جشنواره‌های خارجی

پوشش های آنا نعمتی در جشنواره‌های خارجی

بازیگر فیلم انارهای نارس، سبک متفاوتی برای حضور در جشنواره‌های فیلم خارجی مثل جشنواره فیلم مسکو انتخاب کرده است. او برای این حضور، مانتو را کنار گذاشته و با کمک طراحان از لباس‌های بلند و پوشیده‌ استفاده می‌کند. لباس‌های او در جشنواره‌های خارجی، محصول خانه طراحی امیر حسین است. او در طراحی این پیراهن‌ها از تکه‌دوزی‌های خاص یا پارچه‌های فاخر استفاده کرده است. مثلا لباسی که در جشنواره مسکو به تن داشت یک پیراهن مشکی بلند با دامن پف‌دار و کت دانتل طلایی بود.

در این موقعیت‌ها، آنا از سرپوش‌های متفاوتی به جای شال یا روسری استفاده می‌کند؛ سرپوش‌هایی که از جنس و رنگ خود لباس هستند و هماهنگ با فرم کلی لباس طراحی شده‌اند و به همین دلیل باعث می‌شوند، لباس‌ها جلوه و شکوه خودشان را از دست ندهند. مثل سرپوشی که لیلا حاتمی برای لباس تاریخی‌اش در افتتاحیه جشنواره کن دوسال پیش تهیه کرده بود. بهتر است سایر بازیگران کشورمان هم برای حضور بین‌المللی به چنین ایده‌هایی فکر کنند چون استفاده از شال که اغلب روی لباس می‌افتد، برازندگی آن را پنهان می‌کند.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : مجله سیب سبز

 

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه