سه هم‌بندی سابق بعد از آزادی از زندان، نقشه آدم‌ربایی پنج‌‌میلیاردتومانی را طراحی و اجرا کردند. نقشه آدم‌ربایی پنج‌‌میلیاردتومانیساعت ٢٠ روز دوشنبه هفته پیش، فردی با مراجعه به کلانتری تهرانسر به مأموران اعلام کرد فرد ناشناسی در تماس تلفنی مدعی شده پسر ١٦ساله‌اش به‌نام علی، در اختیار آنهاست و در ازای آزادی وی، مبلغ پنج ‌میلیارد تومان می‌خواهد. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «آدم‌ربایی»، به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ٢٧ تهران، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی مسئول تحقیق دراین‌بار ...

سه هم‌بندی سابق بعد از آزادی از زندان، نقشه آدم‌ربایی پنج‌‌میلیاردتومانی را طراحی و اجرا کردند.
 

نقشه آدم‌ربایی پنج‌‌میلیاردتومانی

ساعت ٢٠ روز دوشنبه هفته پیش، فردی با مراجعه به کلانتری تهرانسر به مأموران اعلام کرد فرد ناشناسی در تماس تلفنی مدعی شده پسر ١٦ساله‌اش به‌نام علی، در اختیار آنهاست و در ازای آزادی وی، مبلغ پنج ‌میلیارد تومان می‌خواهد. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «آدم‌ربایی»، به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ٢٧ تهران، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی مسئول تحقیق دراین‌باره شدند.

پدر علی که در زمینه خریدوفروش لوازم آشپزخانه مشغول به‌کار است، پس از حضور در پلیس آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «پسرم منزل را به مقصد مدرسه واقع در میدان آزادی، ترک کرد. طبق روال هر روز، وی در ساعت ١٥ به منزل بازمی‌گشت اما آن روز به خانه نیامد تا اینکه در ساعت ١٦:٣٠ فرد ناشناسی با من تماس گرفت و گفت مبلغ پنج ‌میلیارد تومان باید به او پرداخت کنیم و در صورت پرداخت‌نکردن پول، آنها پسرم را خواهند کشت یا دست راست او را قطع می‌کنند. آنها دو روز به من مهلت دادند تا پول درخواستی را تهیه کنم و به آنها تحویل دهم».

با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله تحقیقات و اقدامات پلیسی برای شناسایی و دستگیری ربایندگان و رهایی «علی»، در دستور کار کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و آنها در کمترین زمان ممکن، در تحقیق از بستگان و اطرافیان شاکی موفق شدند یکی از بستگان وی به‌نام «ابراهیم. س» (٣٤ساله) را شناسایی کنند که به تازگی از زندان آزاد شده بود. بررسی سوابق ابراهیم نشان داد او بارها به اتهام ارتکاب جرائم مختلف ضرب‌وجرح عمدی، کلاهبرداری، ایراد صدمه عمد بدنی، صدور چک بلامحل و... دستگیر و روانه زندان شده است.

با توجه به تحقیقات به‌عمل‌آمده از هم‌کلاسی‌های «علی» که او را روز حادثه درحال سوارشدن به یک دستگاه خ��درو سمند سفیدرنگ مشاهده کرده بودند و مطابقت مشخصات ظاهری این خودرو با خودرو سواری ابراهیم، بررسی فرضیه نقش و مشارکت ابراهیم، در آدم‌ربایی در دستور کار قرار گرفت و ابراهیم ساعت ١٣:٣٠ روز پنجشنبه در شهرک ولیعصر، سوار بر یک دستگاه خودرو سواری سمند سفیدرنگ دستگیر و در بازرسی از خودرو نیز یک قبضه سلاح کمری به همراه گلوله‌های جنگی کشف شد.

ابراهیم، در اظهارات اولیه منکر هرگونه اطلاع از موضوع آدم‌ربایی شد، اما در ادامه تحقیقات به‌ناچار لب به اعتراف گشود و گفت از چند ماه پیش ویلایی را در شهرستان اسلام‌شهر – منطقه فردوس اجاره کرده است و درحال‌حاضر، علی به همراه دو نگهبان در آنجا نگهداری می‌شود. با شناسایی مخفیگاه ربایندگان، بلافاصله چند تیم عملیاتی از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ، به شهرستان اسلامشهر رفتند و در ساعت ١٧ پنجشنبه نوجوان ربوده‌شده را آزاد و دو متهم دیگر پرونده را به‌نام‌های مهدی (٢٩ساله) و امیر (٣٥ساله) دستگیر کردند. همچنین در بازرسی از مخفیگاه آنها بیش از ٢٠٠ عدد فشنگ جنگی متعلق به سلاح کشف شده از متهم اصلی پرونده کشف شد.

مهدی و امیر پس از دستگیری، در اعترافات خود بیان کردند: «ما با ابراهیم در زندان هم‌خرج بودیم. تا اینکه یک روز ابراهیم گفت یکی از بستگانش را می‌شناسد که اگر پسرش را بدزدیم و او را فقط دو ساعت نزد خودمان نگه داریم، او حاضر است چند ‌میلیارد تومان پرداخت کند». مهدی در ادامه اعترافات خود، درباره روز آدم‌ربایی افزود: «مقابل مدرسه علی رفتیم و منتظر شدیم تا علی از مدرسه خارج شود. ابراهیم راننده بود و صورتش را پوشانده بود تا شناسایی نشود. امیر در صندلی جلو و من هم در صندلی عقب نشسته بودیم. پس از آنکه علی به‌عنوان مسافر سوار ماشین شد، دست‌وپا و چشمانش را بستیم و به طرف ویلای ابراهیم راه افتادیم. در این مدت نیز، تماس‌ها از سوی ما دو نفر انجام می‌شد».

ابراهیم - متهم اصلی پرونده - با تأیید اظهارات دو متهم دیگر پرونده، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: «این ماجرا اول شوخی بود و حرفش در زندان زده شد؛ اما بعد از آزادی، زمانی‌که یکدیگر را ملاقات کردیم، مجددا صحبت بر سر انجام این کار مطرح شد اما این بار حرف‌ها کاملا جدی بود. پیشنهاد آدم‌ربایی از سوی مهدی و امیر مطرح شد اما علی و خانواده‌اش را من معرفی کردم».

سردار عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر کشف صددرصدی پرونده‌های آدم‌ربایی در پلیس آگاهی تهران بزرگ، بیان کرد: «در چند سال گذشته، در هیچ‌کدام از پرونده‌های آدم‌ربایی رسیدگی‌شده در پلیس آگاهی تهران بزرگ، حتی ریالی به ربایندگان پرداخت نشده و در تمامی پرونده‌های آدم‌ربایی افراد ربوده‌شده آزاد و متهمان آنها دستگیر و روانه زندان شدند».

سردار محمدیان افزود: «هر سه متهم این پرونده، با صدور قرار قانونی و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند».
 
منبع: روزنامه شرق
 
 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه