ویژگی های کلی وجود دارند که هر شرکت باید برای موفقیت خود در هر تجارت و صنعتی که فعالیت میکند آنها را در نظر بگیرد.


شرکت های موفق معمولا شرکت هایی هستند که از اعضای مسئولیت پذیر و با انگیزه تشکیل شده اند علاوه بر اینها مدیریت صحیح و کارفرمایان نیز نقش زیادی در موفقیت یک شرکت دارند یک شرکت خوب همه ی تلاش خود را میکند تا با ارائه محصولات یا خدماتی که دارد سود آوری خود را افزایش دهد.

1 - برنامه ریزی و تمرکز :
تجارت خوب نیازمند برنامه ریزی خوب است بدون برنامه ریزی اصولا تجارتی شکل نمیگیرد همچنین برنامه ریزی باید با تمرکز و تفکر همراه باشد برنامه ریزی که جنبه های مختلف یک تجارت را در نظر نگیرد موفق نخواهد بود. مسائل مالی، بازاریابی، اطلاعات در مورد محصولات و... همگی باید برای برنامه ریزی در نظر گرفته شوند.

2 - تلاش زیاد و ریسک پذیری :
انگیزه ی کافی برای موفقیت های مالی لازم است چه کارفرما و چه کارمندان برای موفقیت خود باید وقت و انرژی کافی را بگذارند تا به نتیجه برسند. پس تلاش تا حد زیادی به موفقیت یک شرکت کمک میکند علاوه بر اینها موفقیت یک تجارت به میزان ریسک پذیری آن هم بستگی دارد در این مورد هیچ گاه نباید بدون برنامه ریزی قبلی ریسکی انجام بگیرد بلکه انعطاف پذیری در مقابل ایده های کاری جدید و محک زدن توانایی های یک شرکت برای ایجاد یک تغییر یا اجرای یک ایده ی کاری عوامل مهمی هستند که به موفقیت آن شرکت کمک میکند.

3 - محیط کاری خوب :
هر چقدر که یک محیط کاری فعال و پویا باشد کارمندان با انگیزه تری خواهد داشت علاوه بر اینها محیط کاری جدی و دوستانه تیم کاری موفق تری را تشکیل میدهد و در نهایت توجه به مشتری و خواسته های آن از ویژگی های شرکت های برتر است.

4 - هدف و نگرش :
قطعا هیچ تجارتی بدون داشتن هدف پیش نخواهد رقت دقیقا موفقیت یک کار به میزان هدف آن بستگی دارد هر چقدر که هدف بزرگتر باشد تلاش بیشتری را نیاز دارد و هر چقدر که انگیزه بیشتر باشد تلاش برای این هدف نیز بیشتر خواهد بود.

5 - آموزش و ارزیابی :
یک شرکت خوب همیشه در حال آموزش دادن مهارت ها و تجربیات به کارمندان است چون کارمندان یکسری از مهارت ها را خود به خود و در حین انجام کار یاد میگیرند اما یکسری از تجربیات را کارفرمایان و صاحبان مشاغل در اختیار کارمندان قرار میدهند پس استخدام کارمندان با استعداد بسیار مهم است که پس از اینکه این مهارتها را آموزش دیدند بتوانند به خوبی از آنها استفاده کنند.گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : banki.irکلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه